باورهای غلط در مورد پکیج شوفاژ دیواری

در این مقاله بعضی باورهای غلط و به عبارتی غلط های مصطلح در مورد پکیج شوفاژ دیواری را بررسی خواهیم کرد.

برخی از این باورهای غلط حتی در بین تکنسین ها و فروشندگان پکیج شوفاژ دیواری نیز وجود دارد و اشتباه آن ها باعث سردرگمی و انتخاب اشتباه مصرف کنندگان و کاربران و خریداران پکیج خواهد شد.

پکیج چگالشی
وحید یغمائی

نویسنده مقاله

وحید یغمائی

شامتیکی از تقویم

پیش نیاز مقاله

انواع پکیج های شوفاژ دیواری

۱. پکیج های زمینی:

یک از باورهای غلط در مورد پکیج های زمینی این است متاسفانه به توصیه فروشندگان و حتی سرویس کاران، این پکیج ها برای منازل یا محیط هایی با متراژ بالاتر توصیه می گردند. برای تفهیم موضوع به طور مثال فرض بگیریم مشتری به فروشنده مراجعه کرده و به عنوان شرایط محیط نصب پکیج شوفاژ دیواری به اطلاع رسانده که دارای فضای ۲۲۰ متری می باشد و فروشنده به ایشان مثلا پکیج ۳۵ کیلووات (برای مثال پکیج جنوس ایکس آریستون) را پیشنهاد می دهد. 

در این سیستم، آب به سوی یک مخزن که به هوای باز راه دارد، جریان می‌یابد (مانند برج  خنک ­کننده و ایر واشر).

2. سیستم بسته

 در این سیستم، جریان آب در هیچ نقطه‌ای در معرض هوای آزاد قرار نمی‌گیرد. چنین سیستم‌هایی در دو نوع منبع انبساط باز و بسته ارائه می شوند که در نوع منبع انبساط باز، شامل یک منبع انبساط هستند که با هوای آزاد در ارتباط است، ولی سطح آبی که در معرض هوای آزاد است قابل توجه نیست.

سیستم‌های لوله‌کشی از جهت دیگر نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند.

1. سیستم تک­ گذر: در این سیستم، آب یک بار از وسیله‌ای عبور نموده و تخلیه می‌گردد که تجهیزات بکار رفته در مسیر آب گرم بهداشتی (آبگرم مصرفی) از این نوع هستند.

2. سیستم گردشی: در این سیستم آب پس از رسیدن به وسیله مورد نظر تخلیه نمی‌شود بلکه توسط یک مدار لوله‌کشی، بین مبدل حرارتی و مبدأ حرکت خود که می‌تواند یک پکیج باشد، گردش می‌کند. گردش آب می‌تواند تحت نیروی ترموسیفون ناشی از اختلاف وزن مخصوص آب گرم رفت و برگشت یا به صورت اجباری توسط پمپ صورت گیرد. هر دو سیستم فوق ممکن است باز یا بسته باشند.

دیدگاه کاربران:

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط