بوی بد کولر گازی، داکت اسپلیت و کولر خودرو (ماشین)

در این مقاله به علت بوی بد داخل کابین خودرو، بوی بد در هنگام کارکرد کولر گازی و بوی بد از دهانه خروجی داکت اسپلیت می پردازیم.

در نتیجه، جرم و باکتری ها به عنوان عامل بوی بد در کابین خودرو معرفی می گردند.

در ادامه، زمان های استشمام بوی بد داخل کابین خودرو و کولرگازی و حتی داکت اسپلیت ها بررسی می شود.

در پایان بهترین و سریع ترین و حتی کم هزینه ترین راهکارها برای خلاصی از این بوی بد که استفاده از محصولاتی همچون Total care (برای خودرو، کولر گازی و داکت اسپلیت) و روشن کردن دستگاه Atom Machine (برای خودرو) می باشد، توصیه می گردد.

نویسنده مقاله

وحید یغمائی

پیش نیاز مقاله

ندارد

علت بوی بد کابین خودرو (ماشین)، در هنگام کارکرد کولر ماشین کدام است؟

بوی بد کولر ماشین، در هنگام روشن کردن کولر ماشین و در زمان هایی که کمپرسور کولر زیر بار خارج شود  (تنها کارکرد فن) استشمام شده و باعث نارضایتی فراوان می شود؟

علت آن رشد و نمو باکتری ها می باشد. با کارکرد بیشتر ماشین در طول زمان، باکتری ها، کپک ها، قارچ ها و میکروارگانسیم ها امکان رشد و نمو در مسیر اواپراتور خودرو (که همگی پشت فضای داشبور تعبیه شده و کمتر قابل دسترس می باشد) پیدا می نمایند . همین ها عامل استشمام بوی بد می باشند.

این بو که در نتیجه وجود باکتری ها، قارچ ها کپک ها و میکروارگانسیم ها (از این به بعد، جهت سهولت، تنها باکتری عنوان می گردد) علاوه بر ناخوشایند بودن می تواند برای سلامتی ما و اعضای خانواده ما خطر آفرین و مضر نیز باشد. در نتیجه می بایست هر چه سریعتر برای از بین بردن آن ها اقدام جدی بنماییم.

توجه:

لطفا توجه نمایید که  وجود حیوانات مرده در داخل فن کولر ماشین (مخصوصا موش) می تواند عامل بوی بد باشد که در این حالتمی توان این مشکل را از صدا فن حین کارکرد نیز به این مشکل پی برد.

علت بوی بد کولرگازی و داکت اسپلیت، کدام است؟

همانند کولر ماشین، علت بوی بد هنگام کارکرد کولر گازی، کولر پنجره ای و داکت اسپلیت نیز همان باکتری ها و میکروارگانیزم ها هستند که همانند خودرو می بایست نسبت به رفع این مشکل اقدام نمود.

راهکارهای از بین بردن بوی بد کولر ماشین (کابین):

برای از بین بردن بوی بد داخل کابین خوردو می توان از سه روش استفاده نمود:

 

 1. استفاده از “از بین برنده بوی بد کابین خودرو Total Care”:

این محصول دارای دو کپسول 200 میلی لیتر می باشد

گازtoat care
گاز
فوم toat care
فوم
فوم برای از بین بردن باکتری از روی سطح اواپراتور و همچنین کانال کولر
گاز برای از بین بردن باکتری در فضای کابین

ابتدا توسط فوم و شیلنگ 60 سانتی متری همراه محصول، و قرار دادن شیلنگ درون دریچه های کولر اقدام به تزریق فوم در کانال کولر کرده و همزمان با فشردن دکمه شلینگ را بیرون کشیده تا کل مجرا از فوم پر شود، سپس 20 دقیقه منتظر می مانیم تا فوم تبخیر شود.

در نتیجه استفاده از فوم علاوه بر اینکه تمام باکتری های مسیر مجراها و روی سطح اواپراتور از بین می رود، گردو غبار مسیر نیز تمیز خواهد شد.

در ادامه کولر خوردو را روشن می نماییم و کولر را در حداکثر توان قرار می دهیم (حداقل دماو حداکثر دور فن)، در ادامه ضامن کپسول گاز را فشار داده و کپسول را در سمت راست خودرو (سمت شاگرد) و روی فرش کف خودرو قرار می دهیم و برای 15 دقیقه خودرو را ترک نموده و درب ها را می بندیم. پس از 15 دقیقه درب های خودرو را باز نموده و اجازه تهویه هوا را می دهیم. این گاز در رایحه های مختلف در دسترس بوده که میتوان به دلخواه بین آن ها انتخاب نمود.

علت استفاده از گاز، این است که در زمان وجود باکتری روی سطوح داخلی کولر، بخاط کارکرد کولر، باکتری ها بر روی سطوح داخلی کابین پخش شده و در نتیجه محیط را آلوده می نماییند در نتیجه می بایست فضای داخلی را نیز توسط این محصول، پاکسازی نماییم

 

توجه:

توجه نمایید که حتما برای استفاده از محصول Total Care می بایست فیلتر کابین خودرو را عوض نماییم تا باکتری های احتمالی روی فیلتر کابین باعث آلودگی مجدد نگردند.

 2. استفاده از “دستگاه Atom Machine”:

این محصول دارای دو قسمت می باشد که عبارتند از دستگاه اتوم ماشین (Atom Machine) و مایع Atom Ultra که این ظرف به عنوان محصول مصرفی است.

این محصول برای کارواش ها و صفرشویی ها بسیار مناسب است بدین صورت که آن ها می توانند دستگاه را تهیه نموده و برای هر ماشین از یک ظرف Atom Ultra استفاده نمایند.

 

نکته1: علاوه بر از بین برنده بوی نامطبوع که در دو رایحه در این محصول ارائه شده است دو مایه دیگر با نام های Smoki و Woofi اولی برای از بین بردن بوی سیگار و دومی برای از بین بردن بوی حیوان خانگی استفاده می گردد.

 

نکته2: قیمت تمام شده این روش برای مشتری از Total Care کمتر می باشد و این روش برای مشتری کم هزینه تر تمام می شود.

دستگاه اتوم ماشین (Atom MAchine)
مایع اتوم اولترا

برای استفاده از این محصول کافی است که با اتصال دستگاه Atom Machine به برق و قراردادن آن در کف خودرو سمت راست خودرو و روشن کردن کولر در حداکثر توان و بستن درب های خودرو و ترک خودرو برای مدت 20 دقیقه، از شر بوی نامطبوع خلاص شویم.

راهکارهای از بین بردن بوی بد کولر گازی و داکت اسپلیت:

روش از بین بردن بوی بد، همانند روش قبلی می باشد یعنی هم می توان از Total Care و هم از Atom Machine برای از بین بردن بوی نامطبوع استفاده نمود ولی محصول Kimuri تنها برای خودرو در نظر گرفته شده است.

فوم برای از بین بردن باکتری از روی سطح اواپراتور
گاز برای از بین بردن باکتری در فضای اتاق

تنها تفاوت بین خودرو و فضای اتاق نحوه استفاده از آن می باشدکه در حالتی کولر گازی و داکت اسپلیت کافی است که فوم را بر روی سطح اواپراتور پاشش داده و پس از  بیست دقیقه گاز را در فضای اتاق رها سازی نموده و فضا را ترک نماییم.

در حالت استفاده از Atom Machine در فضای اتاق، می توان با قراردادن مایع دلخواه در فضای در بسته، اقدام به از بین بردن بوی نامطبوع فضای نصب کولر گازی و داکت اسپلیت نمود.

دیدگاه کاربران:

7 در مورد “بوی بد کولر گازی، داکت اسپلیت و کولر خودرو (ماشین)”

  1. ابراهیم دجنوی

    سلام خدمت همه دست‌اندرکاران
    مقاله ای که در رابطه با از بین بردن بوی بد کولر نگاشته بودید بسیار مفید و موثر بود
    امیدوارم در آینده از این نوع مقالات بیشتر در اختیار همکاران قرار بگیرد ممنون از لطف شما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

مقالات مرتبط

polyphosphate-vs-magnetic-filter
مرتبط با مدار بهداشتی (مصرفی)

مقایسه سختی گیرهای پکیج

در این مقاله به معرفی، بیان ابعاد، مزایا و معایب هر یک از روش های جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در آبگرمکن یا پکیج می پردازیم. لازم به ذکر است

ادامه
banner-maghale
مقاله

جلوگیری از خرابی پکیج

در این مقاله به علت های خرابی پکیج شوفاژ دیواری خواهیم پرداخت. فارغ از نوع و برند پکیج شوفاژ دیواری مورد استفاده، برخی از خرابی های مشترک پکیج شوفاژ دیواری

ادامه
low a-c
مرتبط با سیستم سرمایش تراکمی

علت خنک نکردن کولرگازی

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که در یک روز گرم تابستان، کولر گازی یا داکت اسپلیت محل زندگی یا کارتون را روشن کرده باشید و پس از

ادامه
سبد خرید