سیستم گرمایش خانگی

منظور از سیستم خانگی، سیستم های گرمایشی مستقل برای واحد (individual system) می باشد.

بدین معنی که یا از پکیج شوفاژ دیواری استفاده می کنند یا یک موتورخانه مستقل و کوچک دارند

پکیج سه مبدله

محصولات توصیه شده و ترتیب و توالی استفاده از محصولات:

تصویرنصب شده فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش مگ پرو

فیلتر مغناطیسی

برای فیلتر از محصولات مگی، مگی2، مگ پرو و در موتورخانه های کوچک خانگی (سایز 1 اینچ) مگنوس توصیه می شود این چهار محصول با جمع آوری رسوبات فلزی ناشی از خوردگی در سیکل، اجازه ورود این ذرات به پکیج و آسیب به قطعات آن و همچنین ته نشین شدن این ذرات در رادیاتورها و کاهش حرارت توزیعی در محیط را نمی دهند

پلی فسفات هوشمند پلیدو با ونتوری پلی آمید

فیلتر پلیدو برای مسیر آبگرم (آب شرب):

برای جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در مبدل ها (اصلی یا ثانویه) و همچنین جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در شیرهای آب و ایجاد لکه روی سینک و ظروف استفاده از پلیدو توصیه می گردد. (پلیدو بر خلاف فیلترهای پلی فسفات موجود در بازار هیچگاه آب را سمی نمی نماید)

اسپری محلول محافظ سیستم گرمایش پیاکو (300 میلی لیتر)

محلول محافظ برای سکیل شوفاژ:

برای توقف کامل خوردگی، جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی و فلزی در سیکل و محافظت از سیستم در مقابل یخ زدگی می بایست محلول محافظ به سیکل تزریق شود. این محصول در رادیاتورهای آلومینیومی باعث جلوگیری از هواگرفتن رادیاتور (گاز هیدروژن) و در رادیاتورهای فولادی هم باعث جلوگیری از تشکیل مگنتایت می گردد. توجه شود که اثربخشی محلول محافظ 6 برابر بیشتر از فیلتر مغناطسیی خواهد بود و استفاده همزمان با فیلتر مغناطیسی، عدم خرابی بلندمدت پکیج شوفاژ دیواری را تضمین می نماید.

توجه: محلول محافظ برای سیستمی است که در آن هیچگونه نشتی ای وجود ندارد و در صورت وجود نشتی و در نتیجه تزریق مداوم آب تازه به سیستم کارایی این محصول از بین خواهد رفت.

در نتیجه در صورت اینکه فشار پکیج در طی زمان دچار افت می شود (و نه افزایش فشار دستگاه)، می بایست قبل از هر اقدام ابتدا توسط محلول نشتی گیر، نشتی سیستم بصورت کامل مرتفع گردد

تصویر نشتی گیر مدار گرمایش g4

محلول نشتی گیر برای سکیل شوفاژ:

برای رفع نشتی های ریز سیستم که در نتیجه آن نشتی، فشار دستگاه پکیج بصورت دائم افت می کند، بدون هیج گونه خراب کردن مصالح و جستجو برای محل نشتی می توان از محلول نشتی گیر G4 استفاده نمود. در استفاده از این محصول جنس محل نشتی و محل نشتی اصلا اهمیتی ندارد.

محصولات توصیه شده و ترتیب و توالی استفاده از محصولات:

تصویرنصب شده فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش مگ پرو

فیلتر مغناطیسی

برای فیلتر از محصولات مگی، مگی2، مگ پرو و در موتورخانه های کوچک خانگی (سایز 1 اینچ) مگنوس توصیه می شود پس از نصب فیلتر، دقیقا بیست دقیقه پس از نصب، می بایست فیلتر برای سرویس باز شود. در صورتی که میزان رسوب جذب شده کم باشد (به میزانی که بخشی از سطح میله آهنربایی فیلتر دیده می شود) ادامه کار همانند حالت قبلی است و به ترتیب برای نصب فیلتر پلیدو و تزریق محلول محافظ به داخل سیکل اقدام می نماییم. ولی در صورتی که سطح میله آهنربایی بطور کامل با رسوبات جذب شده پوشیده شده باشد، حتما در این مرحله می بایست اقدام به شستشوی داخل سیکل با روش پیاکو بنماییم.

تصویر محلول شست و شوی مدار گرمایش پیاکو

روش1- محلول شستشوی سکیل شوفاژ:

همانگونه که ذکر شد در صورتی که میزان رسوبات جذب شده توسط فیلتر مغناطیسی پس از 20 دقیقه بالا باشد، فیلتر مغناطیسی نمی تواند عدم خرابی قطعات پکیج را تضمین نماید. در ضمن شستشوی سیکل گرمایش با آب شهری هم کارایی نخواهد داشت، چرا که شستشوی کامل سیکل با دبی آب شهری کافی نیست. در این مرحله می توان با تزریق محلول شستشوی پیاکو به داخل سیکل، و اجازه دادن به کارکرد عادی سیستم (مدار شوفاژ) برای حداقل 2 ساعت و حداکثر 2 هفته رسوبات داخلی سیکل را تمیز نمود. توجه شود که پس از اتمام این روش می بایست کل آب سیکل تخلیه شده و سیستم با آب شهری شستشو شود. در صورتی که نتوانیم آب سیستم را تخلیه نماییم روش های دوم و سوم توصیه می گردد.

تصویر تمام اجزای کیت شستشوی دوال واش

روش2- شستشوی سیکل توسط تکنسین با ابزار دوال واش

در صورتی که نتوانیم آب سیستم را بصورت کامل تخلیه کنیم، میتوان با تماس با تکنسین مورد تایید پیاکو، از ایشان درخواست شستشوی داخل سیکل توسط دوال واش را بدهیم. توسط این ابزار می توان کلیه رسوبات را که به میله آهنربایی دوال واش می چسبد از سیستم جدا نموده و توسط چکش لرزه ای رادیاتور، رسوبات فلزی سفت شده و ته نشین شده در ته سیستم را جدا و تمیز نماییم.

فیلتر ضد رسوب اهکی هوشمند پلیدو

فیلتر پلیدو برای مسیر آبگرم (آب شرب):

برای جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در مبدل ها (اصلی یا ثانویه) و همچنین جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در شیرهای آب و ایجاد لکه روی سینک و ظروف استفاده از پلیدو توصیه می گردد. (پلیدو بر خلاف فیلترهای پلی فسفات موجود در بازار هیچگاه آب را سمی نمی نماید)

اسپری محلول محافظ سیستم گرمایش پیاکو (300 میلی لیتر)

محلول محافظ برای سکیل شوفاژ:

پس از اطمینان از شسشته شدن کامل سیکل، می توان با تزریق محلول محافظ G1، کاری کرد که خوردگی متوقف شود و رسوبات آتی در سیستم پدیدار نشود. در صورتی که سیستم شسته نشود و محلول محافظ را تزریق نماییم. بخش عمده ای از توان محلول محافظ، صرف جلوگیری و توقف خوردگی موجود می شود که کارایی محصول را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

سیستم گرمایش / سرمایش صنعتی

منظور از سیستم صنعتی، سیستم های گرمایشی/سرمایشی مشترک (commercial system) می باشد که سیال واسطه آب در سیکل بسته آن ها در چرخش می باشد.

تصویر چند پمپ درموتورخانه

محصولات توصیه شده و ترتیب و توالی استفاده از محصولات:

جدا کننده مغناطیسی مدار گرمایش/سرمایش در موتورخانه

جداکننده مغناطیسی

در قسمت برگشت گرمایش/سرمایش سیکل بسته، بر اساس سایز می توان از محصول دوال مگ و یا دوال مگ پلاس استفاده نمود. محصول دوال مگ از سایز یک اینچ تا دو اینچ بوده و محصول دوال مگ پلاس سایزهای بالاتر تا 12 اینچ را پوشش می دهد. نصب این فیلتر باعث می شود تا رسوبات داخل سیکل باعث سوختن پمپ، گرفتگی در مبدل ها و ته نشین شدن رسوبات در مخزن دوجداره، دیگ یا چیلر و فن کویل ها نشود.

نمایی از فیلتر ضد رسوب آهکی آنتی اسکیل

فیلتر آنتی اسکیل برای مسیر آبگرم (آب شرب) و تغذیه برج خنک کن:

برای جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی در مبدل ها (صفحه ای و پوسته لوله ای) و در کل مجموعه، اعم از شیرآلات و برج خنک کننده و همچنین برداشتن رسوبات فعلی سیستم نصب فیلتر آنتی اسکیل توصیه می گردد. توجه شود که در ساختمان های مسکونی می توان این فیلتر را در ورودی آب مجتمع استفاده نمود.

محلول 1.8 لیتری محافظ سیستم گرمایش پیاکو

محلول محافظ برای سکیل شوفاژ:

برای توقف کامل خوردگی، جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی و فلزی در سیکل و محافظت از سیستم در مقابل یخ زدگی می بایست محلول محافظ به سیکل تزریق شود. این محصول در رادیاتورهای آلومینیومی باعث جلوگیری از هواگرفتن رادیاتور (گاز هیدروژن) و در رادیاتورهای فولادی هم باعث جلوگیری از تشکیل مگنتایت می گردد. همچنین باعث جلوگیری از تشکیل و ته نشین شدن رسوبات داخل فن کویل ها هم از وظایف محلول محافظ می باشد. توجه شود که در زمان تزریق محلول محافظ، حداکثر شارژ آب تازه به سیستم می بایست سالیانه 5% باشد و در صورت ورود مداوم آب تازه به سیستم این محصول کارایی نخواهد داشت.

محصولات توصیه شده و ترتیب و توالی استفاده از محصولات:

نمای ایزومتریک دوال مگ پلاس

جداکننده مغناطیسی

ابتدا جداکننده مغناطیسی را متناسب با سایز لوله برگشت نصب می کنیم. در ادامه یک هفته پس از نصب، فیلتر را به منظور سرویس آن، باز می نماییم در صورتی که حجم رسوبات جذب شده بالا باشد، حتما می بایست توسط محلول شستشوی G3 سیکل بصورت کامل شستشو شود.

تصویر محلول شست و شوی مدار گرمایش پیاکو 1.8 لیتری

محلول شستشوی سکیل گرمایش:

همانگونه که ذکر شد در صورتی که میزان رسوبات جذب شده توسط جداکننده مغناطیسی پس از 1 هفته بالا باشد، قبل از رها سازی سیستم، می بایست کل سیکل بصورت کامل شستشو شود. بدین منظور می بایست محلول G3 به سیکل تزریق شده و اجازه دهیم که سیستم کارکرد عادی خود به مدت 1 تا 4 هفته را داشته باشد. سپس کل آب سیکل را تخلیه نموده و پس از آن اقدام به تزریق محلول محافظ می نماییم. توجه شود که کارایی این محصول در حالت گرمایش بسیار بالاتر از سرمایش بوده و در سیستم های صنعتی توصیه می گردد در زمستان و در شروع فصل سرما، اقدام به شستشوی سیستم نمایید.

محلول 1.8 لیتری محافظ سیستم گرمایش پیاکو

محلول محافظ برای سکیل شوفاژ:

پس از شستشوی کامل سیکل، برای توقف خوردگی و رسوب، تزریق این محلول به سیستم توصیه می گردد. توجه شود که اثربخشی محلول محافظ 6 برابر بیشتر از جداکننده مغناطسیی خواهد بود و استفاده همزمان با جداکننده مغناطیسی، عدم خرابی بلندمدت کل سیستم را تضمین می نماید.​