راهنمای نصب و سرویس فیلتر مغناطیسی پکیج شوفاژ دیواری مگی2

خواهشمند است پیش از نصب این فیلتر یا هرگونه اقدام به منظور نگهداری و تعمیرات فیلتر، این دستورالعمل را به دقت مطالعه نمایید.

تصویر فیلتر:

MAGYII

اجزای تشکیل دهنده فیلتر:

exploded view

نصب:

  1. ابتدا مدار گرمایش را از آب خالی نمایید و بهترین مکان ممکن برای نصب فیلتر مگی2، در مسیر برگشت گرمایش را در نظر بگیرید.
  2. نصب دو عدد شیر توپی در ورود و خروج فیلتر به منظور تسهیل امر سرویس آن توصیه می گردد. برای اتصال قیلتر به شیلنگ خروجی و شیر ورودی نیاز به استفاده از نوار تفلون و یا قفل رزوه (تفلون مایع) نمی باشد.
  3. در هنگام نصب فیلتر حتما به جهت فلش روی بدنه فیلتر که نشان دهنده جهت حرکت آب می باشد دقت نمایید.
  4. متناسب با تجهیزات در دسترس، یکی از دو نصب زیر را اجرا نمایید.

حالت نصب 1:

حالت نصب 2:

5. پس از نصب فیلتر از آب بند بودن تمایی اتصالات اطمینان حاصل نمایید.

6. پس از باز نمودن شیر آلات اقدام به پر کردن مدار گرمایش از طریق شیر پر کن پکیج نمایید.

تصویر فیلتر نصب شده:

نکات مهم:

  1. بازدید و سرویس دوره ای فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش، در صورت نو بودن سیستم گرمایش سالانه و برای سیستم های کارکرده بیست دقیقه پس از نصب انجام شود.
  2. در سیستم کارکرده در صورتی که بعد از اولین بازدید میزان زیادی از رسوبات مشاهده شد، شستشوی کل مدار توسط محلول شستشوی g3 و/یا دوال واش توصیه می گردد.
  3. در صورت عدم شستشوی سیستم کارکرده، بازدید پس از یک ماه توصیه می گردد.

سرویس دوره ای:

  1. ابتدا پکیج گرمایشی را خاموش کرده و اجازه دهید دمای آب داخل مدار گرمایش در حد امکان خنک شود.
  2. شیر توپی در نظر گرفته شده در ورودی فیلتر (سمت برگشت گرمایش) و شیر توپی سمت رفت گرمایش را بطور کامل ببندید و از محل شیر تخلیه پکیج، آب داخل پکیج شوفاژ دیواری را خالی نمایید.
  3.  سپس کلیپ چنگالی شکل را به سمت بیرون بکشید (شکل3)، درب فیلتر را به سمت بیرون بکشید (شکل 4) و با قراردادن ظرف مناسب، امکان تخلیه کامل آب درون مخزن فیلتر را محیا نمایید.

شکل 3

1st step

شکل 4

2nd

4. پس از تخلیه کامل آب، با چرخاندن دست در جهت عقربه های ساعت و سپس با بیرون کشیدن قسمت نارنجی شده در شکل5 میله آهنربایی را از داخل درب فیلتر خارج نمایید. سپس کافی است که درب آهنربایی را با آب بشویید تا رسوبات فلزی از درب آهنربایی جدا گردد. در ادامه با بیرون آوردن توری از داخل محفظه فیلتر، توری را توسط آب بشویید.

لطفا توجه فرمایید که بعد از بیرون آوردن میله آهنربایی، اقدام به شستتن درب فیلتر درون سینک ظرفشویی یا روشویی ننمایید چون ممکن است باعث سیاه شدن محل گردد.

شکل 5

3rd2

شکل 6

4th

5. پس از شستشوی کامل فیلتر، ایتدا توری را در محل قرا خود قرار دهید. (شکل 7)

6. سپس، اطمینان حاصل نمایید که اورینگ آب بندی آسیب ندیده باشد. میله آهنربایی را در محل شکاف تعبیه شده قرار داده و در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا محکم شود (شکل 8).

شکل 7

5th2

شکل 8

6th

7. درب فیلتر به صورتی داخل محفظه فیلتر قرار دهید که فلش مثلثی روی درب و بدنه روبروی هم قرار گیرد. (شکل 9)

8. در ادامه کلیپ چنگالی شکل را در محل خود قرار دهید. توجه داشته باشید که کلیپ را می توان از هر دو جهت در محل خود قرار داد. (شکل 10)

9. قبل از باز کردن مجدد شیر ورودی فیلتر از درزبندی فیلتر اطمینان حاصل نموده و در صورت عدم وجود نشتی، شیر ورودی را باز نمایید. در پایان درصورت لزوم، شیر پرکن پکیج را به منظور جبران آب از دست رفته تا پر شدن سیستم باز نمایید. سپس پکیج را مجدداً روشن نمایید.

شکل 9

7th

شکل 10

8th
سبد خرید