انتخاب پکیج شوفاژ دیواری

  • پارامترهای مهم در انتخاب پکیج شوفاژ دیواری کدام اند؟
  • پکیج شوفاژ دیواری ایرانی یا خارجی بخریم؟
  • بهترین گزینه خرید برای پکیج شوفاژ دیواری کدام است؟
  • کدام نوع پکیج شوفاژ دیواری سازگاری بیشتری با ایران دارد؟
  • آیا خرید پکیج شوفاژ دیواری خارجی، ما را از تعمیر و نگهداری و نگرانی های آتی بی نیاز می کند؟
  • کدام یک از محصولات پکیج شوفاژ دیواری ایرانی بهترین اند؟
  • قیمت پکیج شوفاژ دیواری چه درجه اهمیتی دارد؟
  • آیا مهمتر از قیمت پکیج شوفاژ دیواری، پارامتر مهمتری نیز وجود دارد؟
پکیج شوفاژ دیواری
وحید یغمائي

نویسنده مقاله

وحید یغمائی

پیش نیاز مقاله

بدون پیش نیاز

پارامترهای مهم در انتخاب پکیج شوفاژ دیواری:

۱- قیمت پکیج شوفاژ دیواری:

 یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین پارامترها در انتخاب پکیج شوفاژ دیواری بدون شک قیمت آن می باشد. پر واضح است که پکیج های شوفاژ دیواری خارجی بعلت برند بودن، استفاده از قطعات مرغوب تر، هزینه دستمزد تولید بالاتر در خارج از کشور، هزینه های حمل و نقل و ترخیص و… دارای قیمت بالاتری نسبت به پکیج های داخلی دارند. توجه گردد که منظور ما از پکیج خارجی،  پکیج شوفاژ دیواری ساخت اروپا و یا حداقل ترکیه است و از نظر نویسنده، پکیج شوفاژ دیواری ایرانی بر پکیج ساخت چین ارجحیت خواهد داشت.

نکته مثبت در استفاده از پکیج شوفاژ دیواری خارجی، در صورتی که هزینه اولیه برای خریدار قابل قبول باشد، کیفیت بالاتر قطعات و همخوانی بیشتر قطعات و امکانات (function) های این پکیج ها می باشد. لطفا توجه گردد که منظور ما از امکانات نوع و یا نسل این پکیج ها (معمولی و یا چگالشی) نبوده و این مورد در محل خود بحث خواهد شد.

نکات منفی استفاده از پکیج های خارجی، کمیاب بودن و در دسترس نبودن خدمات مناسب در ایران، هزینه به مراتب بالاتر قطعات نسبت به موارد مشابه ایرانی (در پاره ای از موارد، قیمت برخی قطعات پکیج های شوفاژ دیواری خارجی، به اندازه قیمت کامل پکیج شوفاژ دیواری ایرانی می باشد)، خدمات پس از فروش زمان بر تر و ضعیف تر می باشد. لازم به ذکر است که خرید پکیج شوفاژ دیواری به منزله بی نیازی از خدمات پس از فروش و خراب نشدن آن ها نخواهد بود و چه پکیج شوفاژ دیواری ایرانی و چه خارجی، در صورت عدم نگهداری و تعمیرات مناسب، خرابی خواهند داشت که البته در هر دو مورد ایرانی و خارجی می توان به سادگی و با کمترین هزینه خرابی پکیج شوفاژ دیواری را در حد صفر کاهش داد.


پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا پرو
پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا پرو
پکیج شوفاژ دیواری آریستون ایتالیا
پکیج شوفاژ دیواری آریستون ایتالیا

بعنوان جمع بندی این بخش، خارجی یا ایرانی بودن پکیج شوفاژ دیواری بر خلاف تصور عموم، مهمترین عامل در انتخاب پکیج شوفاژ دیواری نبوده و در صورت عدم نیاز به امکانات (function) پکیج های شوفاژ دیواری به روز، این انتخاب در اولویت های بعدی قرار خواهد گرفت.

دو عامل مهم بر قیمت پکیج شوفاژ دیواری، برند سازنده (که نشانه سابقه کار و هزینه شرکت برای مطالعات ارتقای کیفی است) و قطعات بکار رفته در پکیج شوفاژ دیواری می باشد که در مقاله ای که بزودی منتشر خواهد شد قطعات ایده آل و حساس در پکیج شوفاژ دیواری نوع معمول (CONVENTIONAL) بررسی خواهد شد.

۲. تیپ (نوع و نسل) پکیج شوفاژ دیواری

همانطور که در مقاله مربوط به نسل های پکیج شوفاژ دیواری ذکر شده است، پکیج های شوفاژ دیواری در حال حاظر دارای چهار نسل می باشند که این نسل ها عبارتند از:

۱- پکیج تک مبدله:  که از نظر نویسنده متاسفانه در ایران تقریبا منسوخ شده اند.

۲- پکیج دو مبدله: که در ایران بسیار رونق داشته و متاسفانه مزیت این پکیج، رسوب بهداشتی کمتر در مقایسه با نسل اول ذکر شده است که اصلا صحیح نیست و دلیل شکل گیری نسل دوم تنها و تنها مطابقت پکیج شوفاژ دیواری با استاندارد EN13203-2  می باشد که این استاندارد در ایران تصویب نشده  و در دستور کار اداره استاندارد ایران، به عنوان استاندارد اجباری قرار نگرفته است.

۳- پکیج Semi-condensing یا نیمه کندانس که طبق نام گذاری شرکت محترم ایران رادیاتور با نام سه مبدله به ایران معرفی شده است:

منطق شکل گیری این پکیج شوفاژ دیواری، افزایش راندمان و بکارگیری توان حرارتی

مقالات مرتبط

مرتبط با سیستم سرمایش تراکمی

علت خنک نکردن کولرگازی

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که در یک روز گرم تابستان، کولر گازی یا داکت اسپلیت محل زندگی یا کارتون را روشن کرده باشید و پس از

ادامه
اسکرول به بالا