علت تشکیل رسوب آهکی:

رسوب آهکی (کلسیت) در نتیجه حرارت دیدن آب، املاح موجود در آب نشست کرده و باعث تشکیل رسوب سفید رنگی به نام رسوب آهکی می شود. اما راه حل چیست؟

راه حل های مرسوم برای جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی:

همانگونه که در مقاله مقایسه انواع سختی گیر های پکیج ذکر شد، یکی از راه های جلوگیری از تشکیل رسوب آهکی فیلتر های پلی فسفات هستند. فیلتر پلی فسفات پیاکو با نام تجاری polido بهترین و بی خطر ترین روش برای جلوگیری از ایجاد رسوب آهکی می باشد.

مناسب برای پکیج، آبگرمکن، ماشین ظرفشویی و لباسشویی

جلوگیری صد درصدی از تشکیل رسوب آهکی در مسیر آبگرم ساختمان

تنها رسوب گیر (ضد رسوب آهکی) آبگرمکن و پکیج که هیچگاه آب را سمی نمی کند

مشکلات فیلتر های پلی فسفات معمول و رایج در بازار ایران:

سمی کردن آب

ممنوعیت این فیلتر ها در اروپا

راندمان عملکرد پایین

ترکیدگی و خسارت مالی

علل برتری پلی فسفات پیاکو نسبت به سایر فیلتر های بازار:

عدم ترکیدگی مخزن فیلتر

عدم نیاز به قطع جریان آب زمان تعویض قرص

عدم تشکیل رسوب آهکی

کاهش تولید دی اکسید کربن در پکیج

تصاویر بیشتر

پلیدو

پلیدو، محصول جدید و انقلابی پیاکو مناسب برای تمامی پکیج های شوفاژ دیواری، ابگرمکن ها، ماشین های لباسشویی و ظرفشویی تا دبی آب ۲۰ لیتر بر دقیقه و در مناطق با حداکثر سختی آب 500ppm می باشد.این فیلتر مناسب برای نصب در مسیر آب سرد ورودی ساختمان بوده و می توان با نصب این فیلتر به طور صد در صد از هر گونه تشکیل رسوب آهکی در مسیر عبور آب جلوگیری نمود.

عدم استفاده از پلیدومزیت استفاده از پلیدو

مزایای تکنسین:

 • حداکثر فضای نصب ۱۲ سانتی متری مورد نیاز برای نصب فیلتر
 • نصب سریع و بدون نیاز به نوار تفلون
 • تعویض سریع قرص پلی فسفات بدون نیاز به قطع جریان آب
 • قابلیت نصب ونتوری بصورت عمودی و یا افقی و حتی قابلیت اتصال بصورت مستقیم به زیر پکیج شوفاژ دیواری
 • بدنه شفاف مخزن فیلتر به منظور مشاهده زمان تعویض قرص پلی فسفات
 • عدم استفاده از رزوه در اتصال مخزن به بدنه فیلتر، فلذا سادگی و سرعت در جدا نمودن بدنه از مخزن با حرکت دست
 • مجهز به کلیه اتصالات و واشرهای مورد نیاز در حین نصب
 • ۵ سال ضمانت بی قید و شرط فیلتر حتی در صورت شکستن و کاربری نادرست فیلتر
 • دارای کد رهگیری منحصر بفرد جهت ردیابی کامل محصول

ویدیو معرفی محصول:

00:00
00:00

مزایای مصرف کننده:

 • جابجایی قرص پلی فسفات بدون نیاز به ابزار خاص 
 • پیچیده واز بین برنده رسوبات فعلی موجود در مسیر
 • عدم ارتباط مستقیم جریان آب با مخزن فیلتر( به دلیل مکانیزم ونتوری) و غیر سمی بودن آب شرب
 • کاهش چشمگیر هزینه تعمیر و نگهداری سیستم
 • کاهش مصرف گاز تا ۱۵ درصد
 • گارانتی ۵ ساله بدون هیچ گونه شرط و یا پیش شرط
جعبه فیلتر هوشمند ضد رسوب آهکی پلیدو

لازم به ذکر است، درصورت خرید فیلتر پلی فسفات هوشمند، در بسته بندی محصول ۱ عدد قرص پلی فسفات موجود می باشد، که برای دوره مصرف ۲تا۳ ماه (۸تا۱۰ متر مکعب آب) کافیست. لذا در صورت نیاز میتوانید قرص پلی فسفات را به صورت جداگانه و در بسته بندی سه تایی تهیه نمایید.

سوالات متداول

این فیلتر برای عبور 8 تا 10 مترمکعب آب طراحی شده است به طور متوسط برای یک خانواده 4 نفره با آب ریزی متوسط، 2 تا 3 ماه می باشد.

پس در یک سال حداقل متوسط به 4 عدد قرص نیاز است.

خیر، علی رغم این نکته که هم در فیلتر مغناطیسی مدار گرمایش (MAGY) و هم در فیلتر مغناطیسی ضد رسوب آهکی، از آهنربا استفاده شده است ولی علت استفاده از آهنربا در دو فیلتر کاملا متفاوت می باشد. در مدار گرمایش مشکل، خوردگی و در نتیجه تولید رسوبات فلزی به رنگ قرمز و مشکی می باشد که با توجه به فلزی بودن این ذرات، به منظور جداسازی آن ها از آهنربا استفاده می شود.

در مسیر بهداشتی، به علت مشکل رسوبات آهکی ناشی از سختی آب، از آهنربا به منظور ایجاد میدان مغناطیسی و تغییر فرم رسوبات جهت کاهش نشست آن ها در سیستم، استفاده می گردد.

در مسیر گرمایش که به علت تزریق مداوم آب تازه به سیستم نگران رسوب آهکی هستیم، می توان از فیلتر مغناطیسی ضد رسوب آهکی Anti Scale نیز استفاده نمود که توصیه پیاکو رفع نشتی با محلول نشتی گیر مدار گرمایش (G4) ساخت پیاکو می باشد.

همانگونه که در مقاله «مقایسه سختی گیرهای پکیج» ذکر شده است، پلی فسفات های معمول دو عیب بزرگ دارند:

1- تناسب مستقیم بین سرعت حرکت آب و میزان تزریق پلی فسفات وجود ندارد بدین معنی که هرچقدر میزان عبور آب بیشتر میشود میزان حل شدن پلی فسفات کاهش می یابد که این می بایست برعکس باشد.

2-در زمان هایی که آب جریان ندارد، میزان پلی فسفات حل شده در آب زیاد می شود و آب را از حالت خوراکی خارج می کند و یا بعبارتی آب سمی می شود

در پلی فسفات هوشمند پلیدو به لطف وجود ونتوری، هر دو مورد رفع شده است.

خیر، این کارتریج (قرص) با توجه به اینکه بدون هیچگونه دستکاری روی سدیم تری پلی فسفات، تولید می گردد و سدیم تری پلی فسفات به شکل خمیری تبدیل نخواهد شد.

خیر، اصل جریان آب از ونتوری فیلتر پلی فسفات هوشمند پلیدو است و جریان ثانویه به مخزن پلیدو (از جنس پلی کربنات) برقرار می گردد که امکان ترکیدن مخزن تقریبا صفر است.

سه نکته حتما بایستی در نصب پلیدو رعایت شود:

1-دبی محل از 20 لیتر بر دقیقه بیشتر نباشد.

2-سختی کل آب در محل نصب از 500ppm (500 میلی گرم بر لیتر) بیشتر نباشد.

3-در هنگان نصب کاسه فیلتر پلیدو (قسمت آبی شفاف) حتما بصورت عمودی قرار گیرد بدین معنی که برای نصب بر لوله افقی یا عمودی، .ونتوری متناسب با لوله کشی چرخش نود در جه ای داشته باشد.

خیر، برای جایگزینی قرص پلی فسفات هوشمند بدون نیاز به قطع جریان آب کافی است که با نگه داشتن دکمه جلوی فیلتر و همانگونه که در فیلم «ویدیوی معرفی محصول polido»

خیر، این فیلتر همواره پلی فسفات تزریقی به آب کمتر از 4 میلی گرم بر لیتر خواهد داشت و هیچگاه آب غیرخوراکی (سمی) نخواهد شد.

هیچگونه پیش شرطی برای گارانتی پلیدو نمی باشد و محصول با توجه به سریال ثبت شده روی بدنه و جعبه پلیدو، دارای 5 سال گارانتی بی قید و شرط می باشد.

کارتریج پلی فسفات را از فروشنده فیلتر، نماینده پیاکو در شهر خود و حتی از سایت پیاکو و از صفحه محصول به آدرس «قرص پلی فسفات پلیدو» می توان تهیه کرد.

این محصول دارای عمر مفید نامحدود می باشد و فقط هر دو تا سه ماه یکبار نیاز به جایگزینی یک عدد قرص (کارتریج) پلی فسفات در مخزن این فیلتر می باشد.

در طراحی قطعاتی که در مسیر آب شهری هستند، طبق استاندارد می بایست آن قطعه تا 1.5 برابر فشار نامی قابلیت کارکرد داشته باشد.

استاندارد آب شهری در تمام دنیا حداکثر 6 بار ارائه شده است در نتیجه فیلترهای مسیر آب شهری باید طی 15 ثانیه در فشار 9 بار قابلیت کارکرد داشته باشند. پیاکو هر محصول پولیدو را در خط تولید، در فشار 9 بار تست می نماید.

دیدگاه ها و نظرات در رابطه با محصول

سبد خرید